Příští schůzka:

Příští schůzka bude 20. května. Na programu bude měsíční soutěž na téma: "Nepřehlédnutelné/-á/-ý/-í "

Soutěže a připravované výstavy:

V Olomouci bude 17.5. v 16,30 hodin zahájena autorská výstava Bedřicha Sebery s názvem "Madam Praha". Výstava, která doprovází 44. ročník NSFA se uskuteční v prvním patře Červeného kostela při vědecké knihovně v Bezručově ulici.

Z činnosti klubu v letošním roce:

Slavnostní vyhlášení výsledků 28. ročníku Prahy fotografické 2024 spolu s vernisáří vybraných fotografií proběhlo 15. května v Brožíkově sále Staroměstské radnice a v ambitu chrámu p. Marie Sněžné na Jungmanově náměstí. Výstava potrvá do 2. června. Mezi vystavenými jsou fotografie šesti členů klubu Nekázanka. Čestné uznání za fotografii "Náplavka s akrobatem" získal Bedřich Sebera.

Ve kbelské knihovně proběhla 13.5. vernisáž výstavy fotografií 5. ročníku soutěže amatérských fotografů, pořádaném kbelskou radnicí ve spolupráci s klubem Nekázanka. Soutěže se zúčastnili tři naši členové. Na prvním místě v kategorii "Pohyb" se umístil Adam Hendrych s fotografií "Ďábelská jízda".

Jarka a Lubor Houškovi pořídili foto- a videodokumentaci malebného průvodu obce baráčníků "Staročeské Máje" ve Vinoři 11. května (rajče1, rajče2)

V Cafealternatif v Mezibranské ul. 23 proběhla v dubnu členská výstava "Pražská zastavení". (Video z vernisáže - Youtube)

Jana Česáková Hyklová vystavuje "Levým okem" v německém Schulzendorfu u Berlína. (Fotografie z vernisáže)

V únoru byla zahájena členská výstava v Kolovratech.

Ve Kbelské knihovně proběhla výstava fotografií J. Česákové Hyklové a P. Hykla "Jiná krása"

V galerii Sokol v Tyršově domě na Malé Straně vystavuje Jan Jirkovský na téma: Stav beztíže. Výstava potrvá do konce dubna.

Autorská výstava Stanislava Pokorného proběhla v Galerii 9

31. ledna 2024 byly vyhlášeny výsledky v soutěži "Czech Press Photo". J. Jirkovský získal 1. cenu v kategorii "Umění a kultura". Gratulujeme.

Činnost v roce 2023:

Čtyři naši členové pořídili fotodokumentaci akce Vinořský vandráček.

Dva naši členové se zúčastnili 43. ročníku národní soutěže v Olomouci. Výsledkem je jedno první místo.

Ve vinořském Vincentinu se 27.4. uskutečnilo setkání s předním fotografem Antonínem Kratochvílem.

Vyhlášení výsledků soutěže Praha fotografická proběhlo 26.4.2023. Soutěže se zúčastnilo několik našich členů. Na výstavě v ambitu kláštera p. Marie Sněžné na Jungmanově náměstí byly vystaveny fotografie 6 našich členů a dalších několik fotografií je v katalogu nebo zařazených na oficiálním CD.

Dva naší členové se umístili na prvním, druhém a dvou třetích místech ve 4. ročníku soutěže amatérských fotografů pořádaném kbelskou radnicí ve spolupráci s klubem Nekázanka.

V letních měsících jsme uspořádali klubovou výstavu na zámku ve Chvalech

V knihovně Infocentra v Kolovratech se na podzim uskutečnila klubová výstava na téma: Modrá hodinka

Na podzim proběhla na kbelské radnici autorská výstava manželů Houškových: Dvojím pohledem

Ve Fotoškoda je výstavka fotografií, kde se na 1. místě umístila další naše členka.

J. Jirkovský vystavoval ve Štrasburku na téma - Les Barriéres (Bariéry)

Ve 62. ročníku mapového okruhu Nekázanka, který se uskutečnil v režii Fotoklubu MěKS Domažlice, jsme se umístili celkově na pátém místě. Z našich členů se nejlépe umístil J.Jirkovský.

V ambitu kláštera p. Marie Sněžné na Jungmanově náměstí proběhla výstava "Město", které se zúčastnilo několik našich členů.

V listopadu se uskutečnila klubová výstava v Dark Velvet Café na Žižkově

V listopadu byla rovněž zahájena v tomto roce nejrozsáhlejší klubová výstava v Rabasově galerii v Rakovníku.

Několik našich členů se úspěšně prezentovalo v soutěži "SČF na Facebooku": Vl. Blahník (1. místo), B. Sebera (1. místo), Vl. Vrba (Čestné uznání)

Novoročenky

Nahoru !

[Hlavní stránka] - [Aktuality] - [Program] - [Měsíční soutěž] - [Členové] - [Historie] - [Info pro zájemce]